Rozbudowa WSERO

Miło nam poinformować Państwa, że w roku szkolnym 2015/2016 zakończył się etap inwestycji polegający na wykończeniu nowego skrzydła dobudowanego do siedziby Wolnego Stowarzyszenia Edukacyjnego Regionu Opolskiego przy ulicy Drobiarskiej w Opolu w roku 2012. W nowym skrzydle szkoły znajdą się nowowczesne sale multimedialne oraz specjalistyczne pracownie. Łączna kwota dofinansowania zdobyta na ten cel ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to blisko 800 000 złotych. Dofinansowanie uzyskano w ramach: Oś Priorytetowa 1. Działanie 1.1. Poddziałanie 5.1.2.

Nowa część budynku powstanie na placu przylegającym do szkoły – ul. Drobiarska 2. Ma mieć trzy kondygnacje, tak jak istniejący obecnie budynek WSERO. 

einsteinnew

W pomieszczeniach nowo wybudowanej części znajdą się sale audytoryjne oraz multimedialna aula. Całość ma być naszpikowana elektroniką. W budynku swoje miejsce znajdą młodzi plastycy i muzycy. W nowej części szkoły będą pracownie: plastyczna ze sztalugami, farbami oraz muzyczna z instrumentami. W piętrowym obiekcie powstaną też zwykłe sale lekcyjne.

Dobudowywane skrzydło ma służyć głównie uczniom Społecznego Językowego Gimnazjum, a w przyszłości, być może uczniom powstałej w ramach działalności WSERO szkoły podstawowej.

Całość inwestycji ma kosztować około miliona złotych. Większość funduszy finansowych pochodzi z kasy szkoły.

Prasa o rozbudowie Einsteina

Artykuły:

image002

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.